16 stycznia 2019

XVIII Międzynarodowy Kongres PTK Wrocław

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Cieszymy się bardzo, że Wrocław jak magnes znów przyciąga kardiologów. Już dzisiaj w imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy ponownie zaprosić Państwa do stolicy Dolnego Śląska na XIX Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbędzie się w dniach 1-3 października 2015 roku.

Przyszłoroczny Kongres PTK zapowiada się wyjątkowo i zrealizowany będzie w nietypowej formule. Hasłem przewodnim będzie „Kardiologia jest sztuką”, gdyż planujemy, aby również sztuka zagościła podczas naszych obrad. Warto przypomnieć, że Wrocław nieprzypadkowo został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016, Światową Stolicę Książki 2016 i gospodarza Europejskiej Nagrody Filmowej 2016. Stolica Dolnego Śląska to ważny europejski ośrodek nauki i sztuki, w którym od wielu lat odbywają się słynne festiwale, plenerowe aranżacje największych dzieł operowych realizowane przez Operę Wrocławską, wystawy i wernisaże sławnych artystów, tutaj także mieści się Panorama Racławicka czy Muzeum Książąt Lubomirskich. Wrocław był i jest postrzegany jako miasto tolerancyjne, otwarte na Europę i świat, stwarzające warunki dla dynamicznego rozwoju i współpracy naukowców i artystów. Wierzymy, że podczas przyszłorocznego kongresu odczują Państwo ducha przenikania się kardiologii i sztuki.

Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju kardiologii i medycyny sercowo-naczyniowej. Podczas kongresu we Wrocławiu zostaną zaprezentowane i przedyskutowane w gronie ekspertów z Polski i z zagranicy wyniki przełomowych badań klinicznych, nowości i osiągnięcia kardiologii. Liczymy, że kongres będzie okazją do wymiany poglądów klinicystów w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia, ale również forum do przedstawienia dorobku naukowego wszystkich osób zajmujących się na co dzień problemami chorób serca.

Mamy nadzieję, że planowane atrakcje naukowe i kulturalne skłonią Państwa do udziału w kongresie.
Serdecznie zapraszamy Państwa do magicznego Wrocławia!

Prof. dr hab. Waldemar Banasiak
Prof. dr hab. Piotr Ponikowski
Prof. dr hab. Ewa A. Jankowska
Dr Robert Zymliński
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XIX Międzynarodowego Kongresu PTK

http://kongres2015.ptkardio.pl/